<بزرگترین و تخصصی ترین مرکز ساخت و مونتاژ تلویزیون شهری در ایران
cl power پاور سی ال
تلویزیون شهری
 
 
LED display

مقدمه

تابلو های LED  دارای اسامی مختلفی مانند تابلو روان ،تابلو تبلیغاتی، تابلو فول کالر، تابلو الکترونیکی،تابلو پیام نمای دیجیتال یا تلویزیون شهری می باشد. این نمایشگرها قابلیت برنامه ریزی و ساخت تیزر و نمایش آن را به دفعات نا محدود دارا هستند .شما می توانید با نصب این نمایشگرها جلوه ویژه ای از تبلیغات را برای مکان تجاری خود تامین کرده و باعث جلب توجه مشتریان و معرفی هرچه بهتر خدمات خود شوید . این نمایشگرها در دو دسته کلی رنگی و تک رنگ قابل عرضه هستند .

با کمک این نمایشگرها شما می توانید انواع نوشتار متحرک ، عکس ، فیلم و تیزر تبلیغاتی خود را به دفعات و به طور شبانه روز بر سر در مکان تجاری خود نمایش دهید .

نمایشگر شما از اجزا مختلفی تشکیل شده است . همانند هر طراحی خوب دیگری ، در اینجا نیز دقت ، کیفیت و کارآمدی تک تک این اجزا تضمین کننده کیفیت نهایی نمایشگر خواهد بود . به کارگیری ماشین آلات دقیق در طراحی و ساخت ، نمایشگر را به سطح مطلوبی از کیفیت می رساند .

سپهر صنعت ، با به کارگیری قویترین تیم مهندسی و کارشناسان در تولید اجزا فلزی و تامین قطعات الکترونیک از مدرن ترین کارخانجات با ماشین آلات صد درصد  اتوماتیک و به کارگیری پرسنل مجرب و آموزش دیده ، سلامت نمایشگرهای تولیدی را تضمین می کند .

 

تلویزیون شهری

(تلویزیون شهری ، تابلو فول کالر ، تابلو تمام رنگی ) اصطلاحی است که به تابلو های غول پیکری اطلاق می شود که در چهار راه ها ، اتوبان ها ، بزرگراه ها ، پارک ها و استادیوم های ورزشی بر روی دکل های بزرگی نصب شده و به صورت رنگی تصاویر ویدیویی را پخش می کند . هر تلویزیون شهری با کنار هم قرار گرفتن کابینت های مجزایی با سایز حدود یک متر مربع ساخته می شود . هر کابینت مشابه یک تلویزیون کوچک ، بخشی از تصویر بزرگ صفحه نمایش اصلی را ایجاد می کند . هر کدام از کابینت ها از جزء دیگری تشکیل می شوند که ماژول LED نام دارد . ماژول ها بلوک های مربع و یا مستطیل شکلی هستند که با کنار هم قرار گرفتن تعدادی از آنها کابینت ها ساخته می شوند . هر ماژول نیز به نوبه خود از لامپ های بسیار کوچکتری بنام LED تشکیل شده است . LED ها  در رنگ های قرمز ، سبز ، آبی  تولید می شوند. در تلویزیون های شهری برای تولید سایر رنگ ها از ترکیب رنگ سه LED با رنگ های اصلی قرمز ، سبز و آبی استفاده می شود . هر پیکسل ( کوچکترین جزء تصویر ) در تلویزیون شهری شامل سه LED با رنگ های اصلی است .

به طور کلی تلویزیون های شهری از نظر ساختار پیکسلی به دو دسته RGB و 2RGB تقسیم می شوند . در نوع RGB هر پیکسل از یک LED قرمز ، یک LED سبز و یک LED آبی تشکیل شده است اما در نوع 2RGB هر پیکسل از دو LED قرمز ، یک LED سبز و یک LED آبی تشکیل شده است . نوع 2RGB در شرایط خاصی می تواند بین دو پیکسل واقعی در تصویر ، یک پیکسل مجازی تولید کرده و کیفیت تصویر را به شدت افزایش دهد . در یک ماژول تلویزیون شهری هر یک از پیکسل ها می توانند فاصله مشخصی تا پیکسل های مجاور خود داشته باشند . لذا ماژول های متنوع با فاصله پیکسلی متفاوت ساخته شده تا تلویزیون هایی با کیفیت های متفاوت تولید شوند . به فاصله بین پیکسل ها در ماژول ، دات پیچ Dot Pitch گفته می شود . دات پیچ بر حسب میلی متر اندازه گیری می شود و نشان دهنده فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور است . دات پیچ با حرف P و به دنبال آن عدد فاصله بر حسب میلی متر نشان داده می شود . به عنوان مثال P10 نشان دهنده این است که فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور 10mm است .

تلویزیون های شهری

تلویزیون های شهری از نظر کاربرد به دو دسته Outdoor و Indoor تقسیم می شوند . تلویزیون های Outdoor به طور کامل ضد آب هستند و تا حدودی ضد ضربه اند و همچنین به علت وجود آفتاب گیر روی هر پیکسل در نور آفتاب به راحتی تصویر را نمایش می دهند . از این تلویزیون ها بیشتر در فضا های باز شهری مانند چهار راه ها ، بزرگراه ها ، فرودگاهها ، پارک ها و اماکن عمومی استفاده می شوند . تلویزیون های Indoor ضد آب نیستند و زاویه LED های آن باز میباشد و فاقد آفتاب گیرند و از آنها بیشتر در فضاهای بسته مثل استادیوم های ورزشی  ، سالن های کنفرانس ، سالن های آمفی تئاتر ، سالن فرودگاهها ، سالن مترو  استفاده می شود .  

تلویزیون های فول کالر از نظر نحوه راه اندازی نیز به دو دسته  Online و Offline تقسیم می شوند . در نوع آنلاین برای راه اندازی تلویزیون از یک کامپیوتر شخصی به عنوان کنترولر استفاده می شود . از این مدل بیشتر برای ساخت تلویزیون هایی با ابعاد بزرگ استفاده می شود . در این نوع از تلویزیون ها ، صفحه تلویزیون شهری به نحوی مانیتور شماره 2 یک کامپیوتر را تشکیل می دهد و برای نمایش فیلم و تصاویر ، کامپیوتر باید به طور مداوم روشن بماند . هزینه ساخت تلویزیون های آنلاین نسبت به ابعاد و مدل مشابه آفلاین آن به مراتب بیشتر است . در نوع آفلاین برای راه اندازی تلویزیون از برد های کنترل خاصی استفاده می شود که تنها برای برنامه ریزی به کامپیوتر احتیاج دارند و برای ادامه کار و پخش فیلم به طور مستقل بدون  نیاز به کامپیوتر کار می کند . هزینه تمام شده تلویزیون های آفلاین نسبت به ابعاد و مدل مشابه آنلاین به مراتب کمتر و ساخت آن ها ساده تر است و از نظر مهندسی سیستم ایمن تری میباشد  ولی بدلیل اینکه میکروپروسسور آن مانند کامپیوتر پر سرعت نیست توانایی مدیریت تلویزیونهای سایز بزرگ را ندارد .

 

 

اجزا یک نمایشگر :

 1. ماژول
 2. کابینت
 3. برد کنترلر
 4. منبع تغذیه یا پاور

اجزا LED

اجزا LED

ماژول :

سطح یک نمایشگر از اجزا کوچکتری تشکیل شده است . این اجزا به ماژول معروف هستند . با کنار هم قرار دادن این ماژول ها ابعاد دلخواه نمایشگر شما در عرض و طول ساخته خواهد شد . یک مازول شامل مجموعه LED ها ، برد آدرس دهی ، سایه بان برای دید بهتر ، رزین آب بندی ، واشر آب بندی و .... می باشد که با دقت خاص بر روی کابینت نصب می شود

     
     

 

کابینت :

کابینت و یا فریم در برگیرنده تمامی اجزای تابلو می باشد . با توجه به ابعادی که شما برای نمایشگر خود انتخاب می کنید ، نمایشگر می تواند از یک یا چند کابینت تشکیل شده باشد.

ورق به کار رفته فولاد با ضخامت 1.5 mm بوده که با رنگ الکترو استاتیک کوره ای پوشش داده شده اند .این کابینت ها با دقیق ترین ماشین آلات پانچ و خم CNC  ساخته شده اند و تضمین کنده کیفیت ، دقت و یکنواختی سطح نمایشگر شما هستند . بر روی این کابینت ها تمامی نیازمندی های یک نمایشگر از قرارگیری دقیق ماژول ها تا سیستم تهویه هوا تعبیه شده و بخوبی از ماژولها اجزای داخلی محافظت میکند.

کابینت

برد کنترل :

مهمترین بخش در نمایشگر برد کنترل آن است که بدون آن عملکرد سیستم امکانپذیر نیست.برد کنترل وظیفه فرماندهی نمایشگر را دارد که در هر لحظه چه پیام و دیتایی باید هر LED  نمایش دهد.همچنین تمامی فیلم و یا تیزر در حافظه کنترلرهای OFFline ذخیره میشود.

شما با استفاده از نرم افزار تابلو میتوانید براحتی میتوانید پیامهای نمایشگر را تغییر دهید که بصورت رایگان همراه با آموزش آن در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

 

برد کنترل

کنترلر OFFLine

کنترل کارت

کنترلر ONLine

منبع تغذیه :

یکی از بخش های مهم در یک نمایشگر ، منبع تغذیه است . در صورتی که منبع تغذیه استاندارد و یا بتعداد کافی استفاده نشود در همان مرحله اول تصویر یکنواختی نخواهیم داشت در صورتی که نمایشگر را روی رنگ سفید تنظیم نماییم تمامی نقایص را بخوبی خواهیم دید. در طول زمان هم شاهد خرابی پاور های بی کیفیت خواهیم بود.

منابع تغذیه سوئیچینگ ( Switching Power ) تامین کننده انرژی پایدار و کارکرد طولانی نمایشگر شما است .این منابغ تغذیه با تثبت ولتاژ خروجی و فیدبک متوالی ولتاژ یکنواخت و ایده آل ماژولها را تامین می کند. در نمایشگر شما بهترین نوع این منابع تغذیه از بزرگترین و معروفترین شرکت ها تامین شده و دارای بالاترین سطوح استانداردهای بین المللی است . 

پاور سی ال

عملکرد

ویژگی ها :

 1. دارای شدت نور فوق العاده به نحوی که در زیر نور شدید محیط ( خورشید ) نمایشگر دارای وضوح و دید کامل می باشد .
 2. دارای همسانی کامل نوری در سطح نمایشگر بوده و تصویر یکدست و واقعی ارایه می کند .
 3. چه در مورد تصویر ، فیلم و یا نوشتار متحرک نمایشگر شما دارای تصویر شفاف و درخشنده خواهد بود.
 4. زاویه دید بسیار عالی ( 110 درجه افقی و 60 درجه عمودی ) باعث می شود تا شما از همه جهات و فواصل دید کامل داشته باشید .
 5. به واسطه طراحی ماژولار ، تعمیرات و نگهداری این نمایشگرها با حداقل هزینه و زمان امکان پذیر است . لازم به ذکر است که نمایشگر شما دارای یکسال گارانتی کامل می باشد .

مزایا :

 1. قیمت : دارای قیمت رقابتی در سطح بازار و تامین و تضمین کیفیت برتر .
 2. کارکرد : بالاترین سطح شفافیت ، یکسانی نور ، زاویه دید عالی وامکان تعمیر و نگهداری آسان و ارزان.
 3. کیفیت : استفاده از بهترین مواد و ماتریال ، قطعات الکترونیک ، گسترده ای از تست های کنترل کیفی و تولید ماژول کاملا صنعتی و اتوماتیک و تجربه نیروی انسانی متبحر در مونتاژ نهایی، تضمین کننده کیفیت نمایشگر شما است .
 4. خدمات : تیم مجربی با پرسنل آموزش دیده ، خدمات نمایشگر شما را از نصب و راه اندازی تا نگهداری و تعمیرات برای سالیان متمادی بر عهده دارند .

کاربرد ها :

گستره وسیعی از مکان های تجاری ، آموزشی ، بانک ها ، ادارات دولتی و موسسات خصوصی ، ورزشگاه ها و تمامی کسانی که مایلند تبلیغات و پیام خود را به نحو متفاوت و مدرنی به مخاطب ارایه کنند و آنها را به سوی خود جذب و خدمات خود را هرچه بهتر معرفی کنند ، از این نمایشگرها بهره می برند .

شرایط کارکردی نمایشگر :

کارکرد صحیح یک نمایشگر وابسته به عملکرد مناسب اجزا ، مونتاژ صحیح و رعایت شرایط محیطی و مقابله با عوامل جوی است . یک نمایشگر خوب دارای سایه بان ضد نور بر روی ماژول ها ، عایق بندی سطح نمایشگر و کابینت ها ، استفاده از پوشش رنگ مقاوم برای بدنه و سیستم تهویه مناسب است . سپهر صنعت  افتخار دارد که این نیازمندی ها را در کلیه محصولات خود رعایت کرده و به مدت یک سال نمایشگر شما را از هر لحاظ گارانتی کامل می نماید .

ردیف شرایط کارکرد
 1  رطوبت

 10 % 〜 90 % RH

 2  دما

 -20 ̊ C 〜 +60 ̊ C

 3  منبع تغذیه

 220 V/50 HZ

 4  مصرف برق

 250 W/m²

 5  محافظ برد

رزین مخصوص آب بندی ماژول

 6  تهویه

دارای فن / دمش و مکش

 7  پوشش کابینت

رنگ الکترو استاتیک کوره ای

تجهیزات ساخت و تولید :

 

 

 
 
تابلو VMS
 
 

 

(تابلو متغیر خبری ، تابلو ویژه بزرگراه و یا تابلو vms )  اصطلاحی است که به تابلو های غول پیکری اطلاق می شود که در چهار راه ها ، اتوبان ها ، بزرگراه ها نصب شده و به صورت رنگی ویا تک رنگ است که پیامهای ترافیکی را پخش می کند و از مرکز کنترل ترافیک کنترل میشود این تابلو ها به راننده اطلاعاتی میدهد که میتوان بهترین مسیر و یا کم ترافیک ترین مسیر را انتخاب نمود .